Grohl + McCartney = nejlepší rocková píseň

 • Kategorie: Články

  Cena Grammy za rok 2013 za nejlepší rockovou píseň. Přesně to vzešlo ze spolupráce dvou skvělých muzikantů spojených se slavnými hudebními skupinami: Paula McCartneyho (Beatles) a Davida Grohla (Nirvana, Foo Fighters). Americká hudební akademie ocenila gramofonkem jejich nahrávku Cut Me Some Slack.

  Ta zazněla v dokumentárním snímku Sound City, který pojednává o proslulém nahrávacím studiu v Los Angeles. David Grohl dokument produkoval a režíroval. Ke spolupráci přizval právě Paula McCartneyho a měl za to, že si společně zajamují.

  „Byl to on (Paul), kdo řekl, ‘Ne, ne, ne, ne – pojďme napsat písničku. Pojďme ji napsat a nahrát během tří hodin, které na to máme,'“ vzpomíná Grohl. „Tak jsme to udělali a vyhráli kategorii NEJLEPŠÍ ROCKOVÁ PÍSEŇ.“

  Na nahrávání skladby Cut Me Some Slack se podíleli i někdejší spoluhráči Davida Grohla z Nirvany Krist Novoselic a Pat Smear. Paul McCartney ale zpočátku vůbec nevěděl, s kým má tu čest.

  „Během toho našeho setkání jsem je slyšel, jak říkají: ‘Páni, dohromady jsme nehráli od dob Nirvany.‘ A tak jsem zjistil, že jsem se stal součástí reunionu Nirvany,“ řekl k tomu McCartney.

  Paul McCartney nešetřil na adresu Nirvany chválou. Té se mu na oplátku dostalo i od Davida Grohla.

  „Není moc věcí, které by trvaly věčně. Upřímně si myslím, že to, co Paul a Beatles udělali, věčné bude.“

  Beatles v rámci vyhlašování cen Grammy získali ocenění za celoživotní dílo. V průběhu slavnostního ceremoniálu ve Staples Center v Los Angeles se společně na jednom pódiu objevili Paul McCartney s Ringo Starrem a zahráli písničku Queenie Eye z McCartneyho loňského alba New. Ještě předtím Ringo Starr zazpíval svoji písničku Photograph.

  Zdroj: www.rollingstone.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...