Elvisův „68 Comeback Special“ vyjde v reedici

 • Kategorie: Články

  V roce 1968 měl za sebou Elvis Presley skoro celou dekádu v Hollywoodu, kde natáčel snadno zapomenutelné filmy a nepříliš zajímavou hudbu k nim. Jeho hvězda pohasínala. To se ale mělo brzo změnit.
  Comeback krále rock’n’rollu nastartoval televizní pořad jednoduše nazvaný Elvis odvysílaný 3. prosince 1968. V první části Presley obklopen kulisami v hollywoodském stylu zazpíval několik starších hitů i nových písniček. V části druhé se objevil oděný do černé kůže, vyzbrojený kytarou a v sedě na stoličce vystřihl několik syrových songů, které ho v polovině padesátých let vystřelily na vrchol, například That’s All Right Mama nebo Heartbreak Hotel. Doprovodili ho tenkrát i kytarista Scotty Moore a bubeník D. J. Fontana, kteří ním koncertovali v počátcích jeho slávy a slyšet je můžete na nahrávkách pod hlavičkou SUN a RCA.
  Právě tenhle televizní pořad (později nazvaný Comeback Special) Elvise vrátil do hry a znovu nastartoval jeho hvězdnou kariéru, která skončila až jeho smrtí v roce 1977.
  A protože od Elvisova combacku brzo uplyne kulatých padesát let 68 Comeback Special vyjde ve sběratelské reedici. Bude obsahovat obě části televizního vystoupení, ale také záznamy ze zkoušek a studiových sessions s Wrecking Crew z června 1968. Nebude samozřejmě nouze ani o různé alternativní nahrávky a extra materiál z televizního natáčení.
  Výroční Elvis Presley 68 Comeback Special vychází 30. listopadu 2018.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...