Clapton jako Dítě bez matky v češtině

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Na pulty knihkupců dorazil český překlad životopisné knihy Eric Clapton – Motherless Child (Dítě bez matky). Nabízí nový, do jisté míry nezkreslený pohled na charismatického elegána s kytarou.

    Málokdo by na první pohled odhadoval co všechno musel známý hudebník v dětství překonat. Kniha obsahuje dosud nepublikované detaily z jeho komplikovaného, ale fascinujícího života posbírané od blízkých přátel a spolupracovníků. Od začátků ve skupině Yardbirds, přes spolupráci s Johnem Mayallem, slávu superskupiny Cream, kapel Blind Faith a Derek and the Dominos až po sólovou kariéru.

    Clapton se vždy viděl jako osamělý hráč blues, muž s kytarou proti celému světu. Blues pro něj zůstávalo konstantou, jádrem, ze kterého vycházel. Právě on byl vyvolený pokračovat v tradici hudby starých bluesmanů z delty Mississippi.

    Autor Paul Scott se zaměřuje také na Claptonův soukromý život, kde se jeho mimořádný talent prolínal s nepochopitelnou sebedestrukcí. Nikdy se netajil problémy s drogami a alkoholem, ani svým bohémským životem, který ho několikrát zavedl až na hranu smrti. Jeho příběh lze tedy také číst jako dlouhou, ale úspěšnou cestu ke střízlivosti, vykoupení a konečně i ke štěstí.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...