Bob Geldof truchlí pro dceru Peaches

 • Kategorie: Články

  Tragická událost zasáhla rodinu irského hudebníka a politického aktivisty Boba Geldofa. Za nevyjasněných okolností zemřela jeho dcera Peaches. Bylo jí 25 let.

  Tělo Peaches Honeyblossom Geldof bylo nalezeno v pondělí 7. dubna v jejím domě v anglickém hrabství Kent. Podle policistů nešlo o podezřelé úmrtí, nicméně hovoří o něm jako o neobjasněném a náhlém. Co se vlastně stalo, má určit nařízená pitva.

  „Byla tou nejdivočejší, nejzábavnější, nejbystřejší, nejvtipnější a nejstřelenější z nás všech,“ poznamenal na adresu své zesnulé dcery Bob Geldof. „Psaní slova „byla“ mě ničí. Tak krásné dítě. Jak je možné, že už ji neuvidíme? Jak jen se to dá snést?“

  Projevy soustrasti vyjádřila rodině Boba Geldofa řada osobností. Mezi nimi například irský prezident Michael D. Higgins, hollywoodská herečka Susan Sarandon nebo zpěvák Boy George.

  Peaches Geldof po sobě zanechala dva syny, které vychovávala spolu s druhým manželem, muzikantem Tomem Cohenem.

  Matka Peaches, někdejší televizní moderátorka Paula Yates, zemřela v roce 2000 na předávkování heroinem.

  Bob Geldof proslul v sedmdesátých a osmdesátých letech jako frontman skupiny Boomtown Rats. V roce 1985 zorganizoval slavný charitativní multikoncert Live Aid. Za tyto akce na pomoc hladovějícím lidem v Africe ho britská královna o rok později pasovala na rytíře.

  Zdroj: www.bbc.co.uk


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...