• Conneryho ponorka je žlutá ponorka

  Kategorie: Novinky

   

  V Liverpoolu otevřeli originální bar. Zvenku i zevnitř připomíná slavnou žlutou ponorku skupiny Beatles z jejich stejnojmenného animovaného filmu. Zajímavé je, že jde o původně filmovou rekvizitu, ve které „plul“ Sean Connery ve filmu Hon na ponorku.
  Pokračovat ve čtení…

 • Stevie Wonder – What Christmas Means To Me

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Americká hudební společnost Motown měla pod svými křídly mnoho z nejlepších hudebních interpretů historie. A mnoho z nich také nahrálo pro tuto značku své vánoční singly a alba. Konkrétně pro dceřiný label Tamla Records pracovali hudebníci jako Smokey Robinson & the Miracles, Marvin Gaye, Marvelettes a také Stevie Wonder, u něhož se dnes zastavíme.
  Pokračovat ve čtení…

 • Carpenters – Merry Christmas Darling

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Základ vzniku nejznámější vánoční písničky sourozenců Carpenterových spadá do jejich dospívání. Když ještě neznámí Richard s Karen zpívali v kalifornském sboru, měl tento chór v repertoáru mimo jiné písničku, kterou složil už v polovině 40. let jejich kapelník Frank Pooler. Jmenovala se právě Merry Christmas Darling.
  Pokračovat ve čtení…

 • Ronettes – Sleigh Ride

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Židé neslaví Vánoce, protože pro ně jejich symbolický význam, narození Ježíše Krista, nemá stejný význam jako pro křesťany. Pravděpodobně tedy i producent Phil Spector slavil spíše Chanuku než Vánoce, což mu ale nezabránilo, aby se svými ovečkami nenatočil jedno z nejslavnějších vánočních alb.
  Pokračovat ve čtení…

 • Greg Lake – I Believe In Father Christmas

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Kytarista a zpěvák Greg Lake je nejvíc známý jako třetina legendární art rockové skupiny Emerson, Lake & Palmer. Ta se na komerční trh vůbec nezaměřovala, ba naopak proslula svými náročnými progres rockovými alby, která vskutku nejsou pro každého posluchače. Přesto Greg Lake čas od času nabídl také něco z „lehčích“ žánrů. Jako v případě vánoční písničky I Believe In Father Christmas.
  Pokračovat ve čtení…

 • FZ88 – poslední turné Franka Zappy v obrazové knize

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  V roce 2010 vydalo nakladatelství Wymer Publishing úspěšnou knihu Zappa The Hard Way. Autor Andrew Greenaway v ní velmi podrobně popisuje poslední turné Franka Zappy. Publikace má jediný nedostatek, není v ní odpovídající obrazový doprovod. To se ale teď ve Wymar Publishing rozhodli napravit a připravili k vydání navazující knihu …
  Pokračovat ve čtení…

 • Rock & rollová sín slávy 2019

  Kategorie: Novinky

   

  Známá americká společnost stojící za vyhlašováním nejlepších rock and rollových skupin historie zveřejnila, které legendy vstoupí v roce 2019 do Síně slávy. Z tradičních skupin šedesátých let budou po několika nominacích uvedeni např. Zombies. A zatímco Stevie Nicks sem bude zapsána již podruhé, Joe Cocker, EL&P nebo Jethro Tull si opět musí počkat.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bob Dylan se vrací do Prahy

  Kategorie: Novinky

   

  Držitel Nobelovy ceny za literaturu, skladatel, textař a hudebník Bob Dylan znovu zařadil Českou republiku do svého tzv. Nekonečného turné (Never Ending Tour). Na jaře v pražské Lucerně odehraje hned tři koncerty v řadě za sebou.
  Pokračovat ve čtení…

 • Podívejte se na nový videoklip Creedence Clearwater Revival

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  U příležitosti výročí padesáti let od založení skupiny Creedence Clearwater Revival uvedla letos v červnu společnost Craft Recordings nový a vlastně první oficiální videoklip k hitu Fortunate Son. Teď  k němu přidala další. Tentokrát se jedná o video doprovázející písničku Have You Ever Seen The Rain. V Montaně ho natočil …
  Pokračovat ve čtení…

 • Elvis Presley řídí přechod v Německu

  Kategorie: Novinky

   

  Město Friedberg nedaleko Frankfurtu přišlo s originální světelnou signalizací – přechod pro chodce tady řídí Elvis Presley. Namísto tradičního panáčka se objevuje zelená nebo červená silueta tančícího Elvise. Semafor je na náměstí, jenž nese Elvisovo jméno, což má svůj důvod…
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...