• Ringo zítra oslaví osmdesátiny online koncertem

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  Už zítra, tedy 7. července, oslaví Richard Starkey alias Ringo Starr 80. narozeniny. Rozhodl se při té příležitosti uspořádat velký koncert, na který pozval svého kolegu z Beatles Paula McCartneyho, kytaristu Eagles Joe Walshe, zpěvačku Sheryl Crow, Garryho Clarka, Jr.  a další.
  Pokračovat ve čtení…

 • Osm minut z nového dokumentu Suzi Q

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  Ve čtvrtek 1. července měl v amerických kinech premiéru nový dokumentární film o Suzi Quatro. Dva dny na to dokument vyšel na DVD a při té příležitosti se na internetu objevil osmiminutový teaser. Pokud si tedy chcete udělat důkladnou představu o životě a hudební kariéře jedné z největších legend glam rocku, můžete začít níže.
  Pokračovat ve čtení…

 • McGuinness Flint – When I’m Dead And Gone

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Když se Tom McGuinness rozhodl po rozchodu veleúspěšné skupiny Manfred Mann pokračovat v muzice, už pravděpodobně neměl ambice dobývat žebříček Top 10, ani okouzlovat tisíce fanynek. Toho měl za celá 60. léta jistě dost. Mohl se soustředit na muziku, jakou opravdu chtěl dělat, a výrazně si v tomto směru padl do noty s bubeníkem Hughiem Flintem…
  Pokračovat ve čtení…

 • ? & The Mysterians – 96 Tears

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Skupina, jejíž název zamotal hlavu nejednomu moderátorovi, to jsou ? & The Mysterians. Dnes už můžeme prozradit, že pod oním otazníkem (anglicky vyslovováno jako „Question Mark“) se skrývá Rudy Martinez. Největším hitem kapely dodnes zůstává skladba 96 Tears (96 slz).
  Pokračovat ve čtení…

 • David Bowie – Young Americans

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Generace anglických hudebníků úspěšných v 60. letech z většiny vzhlížela k americké rock and rollové scéně padesátých let. Díky tomu pro ně Spojené státy byly do jisté míry vysněným místem. Postupně ale tato představa vzala za své, zejména ve stínu války ve Vietnamu a dalších politických a sociálních konfliktů 70. let. Svůj pohled na Ameriku do jedné písně vložil také David Bowie.
  Pokračovat ve čtení…

 • Zombies – Care Of Cell 44

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Skupina Zombies měla rychlý start s hitem She’s Not There, ale poté jejich singly už nebodovaly zdaleka tak dobře. Přitom s odstupem času můžeme říct, že jejich desky byly stále lepší a lepší. Nakonec kapele došla trpělivost, rozpadla se a rázem se znovu proslavila. Paradoxně.
  Pokračovat ve čtení…

 • Novinka Davida Gilmoura

  Kategorie: Novinky

   

  Pět let uplynulo od vydání poslední sólové desky jedné z opor legendy Pink Floyd – Davida Gilmoura. V poslední době o něm nebylo mnoho slyšet, proto o to víc překvapila nová píseň, kterou nabízí v době karantén. Jedná se o „rodinnou“ nahrávku zbrusu nové písně Yes, I Have Ghosts. A zní mu skvěle.
  Pokračovat ve čtení…

 • Vyjde koncert Johnnyho Cashe

  Kategorie: Novinky

   

  Jack White, hudebník, producent a majitel vydavatelství Third Man Records, získal práva k vydání záznamu koncertu Johnnyho Cashe z roku 1973. Tehdy Cash vystoupil se svou ženou June Carter a s rock and rollovým veteránem Carlem Perkinsem v Ahmanson Theatre v Los Angeles. Záznam nyní vyjde pod názvem A Night to Remember.
  Pokračovat ve čtení…

 • Middle Of The Road – Chirpy Chirpy Cheep Cheep

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Skupina Middle of The Road zazářila na poměrně krátkou dobu, ale stihla za pár let poslat do celé Evropy tolik hitů, že zpěvačka Sally Carr a bubeník Ken Andrew je dodnes s novými spoluhráči vozí právě po celém kontinentu. Odstartovala to bubblegumová písnička Chirpy Chirpy Cheep Cheep.
  Pokračovat ve čtení…

 • Blondie – Denis

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Rozjezd úspěchu skupiny Blondie byl pozvolný a dlouhou dobu se prodávalo mnohem více jejich desek po světě než v domovské Americe. Než vše změnil celosvětový hit Heart Of Glass, snažili se kupříkladu prorazit skladbou Denis, což jim vyšlo v Evropě na jedničku.
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...