• Březnové novinky na deskách

  Kategorie: Novinky

   

  Během měsíce března nabídnou nová alba Bob Dylan, Dave Davies z Kinks nebo Steve Hackett z někdejší progresivně rockové sestavy Genesis. Ian Anderson z Jethro Tull představí známé písně kapely v podání smyčcového kvartetu. Fanoušky The Byrds potěší jejich koncert z roku 1969. Luxusní reedice desek vydají Paul McCartney nebo Fleetwood Mac, archivy probírají také Pink Floyd, Frank Zappa, The Zombies, The Rascals nebo Doors.
  Pokračovat ve čtení…

 • Ike & Tina Turner – River Deep, Mountain High

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Kterou písničku musela Tina Turner ve studiu zpívat půlmilionkrát? River Deep, Mountain High, alespoň tak si s nadsázkou jednou postěžovala časopisu Rolling Stone. Jaký je příběh tohoto hitu nehitu?
  Pokračovat ve čtení…

 • Johnny Wakelin – In Zaire

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Náměty písniček jsou různé, z drtivé většiny o šťastné, či nešťastné lásce, o válce, kamarádství, o rodině, o hrdinech. Když jistý Johnny Wakelin přemýšlel, o čem napsat písničku, která ho proslaví, našel inspiraci jednoduše v tom, co jeho bavilo vedle muziky nejvíc – sport, konkrétně box.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yardbirds – I Wish You Would

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Skupina Yardbirds je mimo jiné proslavená tím, že v ní na sólovou kytaru hrál Eric Clapton. Byla to pro něj jedna z prvních profesionálních zkušeností, ačkoliv jej brzy v sestavě nahradil Jeff Beck. Vůbec první Claptonův singl (a zároveň Yardbirds) byla rychlá bluesová píseň I Wish You Would.
  Pokračovat ve čtení…

 • Kinks – You Really Got Me

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Start nahrávací kariéry skupiny Kinks vůbec nevypadal nadějně. Jejich první dva singly, zpomalený rock and roll Little Richarda Long Tall Sally ani vlastní autorská píseň You Still Want Me se neprodávaly. Bylo jasné, že pokud nezabere ani třetí malá deska, bude si kapela muset hledat novou nahrávací smlouvu. A tehdy Kinks nabídli You Really Got Me.
  Pokračovat ve čtení…

 • Poslechněte si písničku z chystaného alba Boba Dylana

  Kategorie: Články

   

  Už 31. března vyjde třetí z řady alb, na kterých se Bob Dylan vrací ke klasickým americkým songům z období 30. – 50. let. Tentokrát ale půjde hned o trojalbum s názvem Triplicate. Bob Dylan si vybral celkem třicet písní, z nichž většinu původně nazpíval Frank Sinatra. Nebudou chybět léty prověřené standardy jako …
  Pokračovat ve čtení…

 • Mick Jagger zapomněl, že napsal paměti

  Kategorie: Novinky

   

  Britský nakladatel John Blake prozradil, že měl asi před třemi lety k dispozici autobiografii o zhruba 75 000 slovech napsanou Mickem Jaggerem v osmdesátých letech. Požádal tehdy Micka, zda by ji mohl vydat, ale zpěvák Rolling Stones zareagoval překvapivě – vůbec si nepamatoval, že by nějakou knihu napsal.
  Pokračovat ve čtení…

 • Cena pro Toma Pettyho

  Kategorie: Novinky

   

  Tom Petty dostal během předávání Grammy cenu MusiCares v kategorii hudební osobnost roku, kterou osobně převzal v Los Angeles. V děkovné řeči zavzpomínal na první setkání se členy Beatles a na důležitou radu o nošení slunečních brýlí v noci, kterou mu udělil hudebník Leon Russell.
  Pokračovat ve čtení…

 • Pětkrát oceněný David Bowie na Grammy

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  Bowie, dostal pět zlatých gramofonků za album Blackstar, které vyšlo jen krátce před jeho úmrtím. Desku porota ohodnotila mimo jiné jako nejlepší alternativní album a nejlepší obal, Bowieho ocenila za nejlepší rockový výkon a nejlepší rockovou píseň nazvanou rovněž Blackstar.
  Pokračovat ve čtení…

 • Dire Straits – Romeo And Juliet

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Shakespearovo drama Romeo a Julie o lásce a znepřátelených rodinách dnes zná každé malé dítě. Alespoň obsahem. Doufejme. Slavný příběh od té doby inspiroval nejen knihy, filmy a obrazy, ale také písně – dokladem toho je hit Romeo And Juliet od Dire Straits.
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...