• Zemřel Phil Spector

  Kategorie: Novinky

   

  Odešel jeden z nejslavnějších hudebních producentů rock and rollové historie, Phil Spector. Muž geniálního talentu a čichu na hudební hity, ale stejně tak složitá osobnost pronásledovaná osobními démony.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bruce Springsteen – Born In The U.S.A.

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Bruce Springsteen, americký zpěvák a skladatel a jedna z největších stálic hudebního průmyslu. Zatímco mnoho jeho současníků je už dávno za svým zenitem, Bruce vydává stále jedno album za druhým, hraje jeden koncert delší než druhý a sklízí za oboje zasloužený ohlas i chválu. Celkově prodal už přes 120 miliónů desek. Připomeneme si dnes titulní píseň jeho vůbec nejprodávanějšího alba (přes 18 milionů prodaných) z roku 1984, patnáctinásobně platinového Born In The U.S.A.
  Pokračovat ve čtení…

 • Thin Lizzy – Whisky In the Jar

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Hudební legenda Thin Lizzy za sebou zanechala celou řadu desek, které psaly rockovou historii. Stačí namátkou jmenovat The Boys Are Back in Town, Jailbreak, Waiting for an Alibi nebo Do Anything You Want To. Dnes se zastavíme u jejich prvního hitu, pro který se ovšem vydali do historie…
  Pokračovat ve čtení…

 • Carole King – I Feel the Earth Move

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Carole King patří k nejúspěšnějším hudebním skladatelkám rock-popové historie, její album z roku 1971 Tapestry se drželo neuvěřitelných 6 let mezi nejprodávanější dvoustovkou alb podle časopisu Billboard. Právě úvodní píseň této výjimečné desky nás dnes bude zajímat.
  Pokračovat ve čtení…

 • Eric Clapton – After Midnight

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  J. J. Cale je americký muzikant z Oklahomy, který se neúspěšně pokusil prorazit na přelomu 50. a 60. let. Poté o něm dlouho nebylo slyšet a popravdě by asi nebylo dodnes, nebýt Erika Claptona, který v roce 1970 představil jeho muziku znovu světu singlem After Midnight.
  Pokračovat ve čtení…

 • Setlisty Ronnieho Wooda

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  Kytarista skupiny Rolling Stones Ronnie Wood nabízí fanouškům originální litografie, na kterých jsou jeho skutečné setlisty (seznamy) písní s tóninami, ve kterých je kapela hrála na koncertech na turné. Nechybí mezi nimi ani Praha.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bowie zpívá Lennona a Dylana

  Kategorie: Novinky

   

  Při příležitosti nedožitých narozenin Davida Bowieho vyšel vinylový singl s Davidovými předělávkami písní Mother od Johna Lennona a Tryin‘ to Get to Heaven od Boba Dylana.
  Pokračovat ve čtení…

 • Aerosmith – Rag Doll

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  V 80. letech už byli Aerosmith slavnou skupinou, která se mohla pochlubit hity jako Walk This Way, Dream On nebo Sweet Emotions. Dokázala se opřít o svůj vlastní potenciál, i když se Steven Tyler nebo Joe Perry nevyhýbali spolupráci s jinými skladateli. Ostatně pod hitem Rag Doll, který zabodoval v Top 20 v roce 1988, najdeme podepsané hned čtyři.
  Pokračovat ve čtení…

 • Neil Diamond – Sweet Caroline

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Pokud muzikant použije v názvu písně nějaké jméno, zpravidla dívčí, udělá tím radost všem nositelkám toho jména, obzvlášť pokud jsou jeho fanynkami. V případě sladké Karolíny z písně Sweet Caroline od Neila Diamonda se jednalo dokonce o jednu zcela konkrétní Karolínu.
  Pokračovat ve čtení…

 • Crosby, Stills, Nash & Young – Our House

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Je těžké říct proč, ale superskupiny, které se poskládají ze členů úspěšných kapel, zpravidla nefungují. Jako by se jednotlivé silné individuality spíše eliminovaly, než podporovaly.  To ovšem neplatí o triu Crosby, Stills & Nash (a chvílemi kvartetu ještě s Neilem Youngem). Jednou z jejich nezapomenutelných písní je Our House.
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...