• Víkendové tipy

  Kategorie: Víkendové tipy

   

  Třetí adventní víkend přináší samozřejmě spoustu vánočních akcí. Vedle nakupování originálních dárků, si můžete jít také zazpívat vánoční koledy. Tip máme i pro ty, co by tento víkend chtěli zažít nevšední zážitek, nebo vidět zajímavou výstavu.
  Pokračovat ve čtení…

 • Rock & rollová sín slávy 2019

  Kategorie: Novinky

   

  Známá americká společnost stojící za vyhlašováním nejlepších rock and rollových skupin historie zveřejnila, které legendy vstoupí v roce 2019 do Síně slávy. Z tradičních skupin šedesátých let budou po několika nominacích uvedeni např. Zombies. A zatímco Stevie Nicks sem bude zapsána již podruhé, Joe Cocker, EL&P nebo Jethro Tull si opět musí počkat.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bob Dylan se vrací do Prahy

  Kategorie: Novinky

   

  Držitel Nobelovy ceny za literaturu, skladatel, textař a hudebník Bob Dylan znovu zařadil Českou republiku do svého tzv. Nekonečného turné (Never Ending Tour). Na jaře v pražské Lucerně odehraje hned tři koncerty v řadě za sebou.
  Pokračovat ve čtení…

 • Podívejte se na nový videoklip Creedence Clearwater Revival

  Kategorie: ČlánkyNovinky

   

  U příležitosti výročí padesáti let od založení skupiny Creedence Clearwater Revival uvedla letos v červnu společnost Craft Recordings nový a vlastně první oficiální videoklip k hitu Fortunate Son. Teď  k němu přidala další. Tentokrát se jedná o video doprovázející písničku Have You Ever Seen The Rain. V Montaně ho natočil …
  Pokračovat ve čtení…

 • Elvis Presley řídí přechod v Německu

  Kategorie: Novinky

   

  Město Friedberg nedaleko Frankfurtu přišlo s originální světelnou signalizací – přechod pro chodce tady řídí Elvis Presley. Namísto tradičního panáčka se objevuje zelená nebo červená silueta tančícího Elvise. Semafor je na náměstí, jenž nese Elvisovo jméno, což má svůj důvod…
  Pokračovat ve čtení…

 • Crazy World Of Arthur Brown – Fire

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Šílený svět Artura Browna, tak se jmenovala britská kapela soustředěná kolem excentrického
  zpěváka Arthura Browna. V roce 1968 způsobili senzaci se svým prvním (a posledním) hitem s názvem Fire (Oheň). Dnes si na něj posvítíme v hudební knihovně.
  Pokračovat ve čtení…

 • Dolly Parton – I Will Always Love You

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  V roce 2012 tragicky zesnula hvězda pop music Whitney Houston. Jedním z jejích největších hitů byla krásná balada I Will Always Love You podpořená ještě úspěchem filmu Osobní strážce, kde Whitney hrála po boku Kevina Costnera. Dnes se podíváme, kam tehdy sáhla pro inspiraci.
  Pokračovat ve čtení…

 • Beatles – Paperback Writer

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Beatles. Dodnes nikdo neví, co za magii stálo za touto čtyřkou z průmyslového přístavu Liverpool, jež si podmanila svět způsobem, který se ještě nikomu nepodařilo zopakovat. Proto jsou dodnes označováni za nejslavnější skupinu světa všech dob. Dnes sáhneme do jejich repertoáru po písničce Paperback Writer.
  Pokračovat ve čtení…

 • Melanie – Beautiful People

  Kategorie: Hudební knihovna

   

  Melanie Safka, známější jen pod svým křestním jménem, nikdy netoužila stát se velkou popovou hvězdou. Její talent v kombinaci s pokorou a skromností ji však nakonec dostrkal nejen na přední místa žebříčků, ale ze všeho nejdřív na pódium ve Woodstocku. Právě tam americkému publiku poprvé zahrála písničku ze své první …
  Pokračovat ve čtení…

 • Zahraje polovina Pink Floyd?

  Kategorie: Novinky

   

  Někdejší bubeník skupiny Pink Floyd Nick Mason jezdí po světě se svou skupinou nazvanou dle staré floydovské desky Saucerful of Secrets. Právě nejstarší písně skupiny na turné také hraje. Nyní naznačil, že s ním možná vystoupí i další člen původní kapely Roger Waters.
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...