Tlusté holky v legínách

  • Kategorie: Blog

    Nedávno jsem měla menší debatu s otcem a ten načal jedno téma, které mě na pár dní zaměstnalo. A to sebevědomí. Řekl to jednoduše.: „Člověku, který je chytrý a hezký většinou chybí sebevědomí.“ Na tomhle nedostatku troskotá všechno dobré, co má nebo umí. Tahle věta mě ale donutila se zaměřit spíš na tu druhou skupinu lidí. Na lidi, kteří mají sebevědomí na rozdávání, ale… to je tak to jediné co mají. Svou krásou nebo trefnými myšlenkami z hlubin jejich rozsáhlého intelektu společnost obdarovat nemůžou.

    Co bych tak dala za příklad… tlusté holky v legínách?  Ne dobrý. Tím končím ohledně krásy. Každý snad ví, co mám na mysli. A vůbec. Nepřijde vám někdy, že idioti jsou slyšet nejvíc? Kolikrát za den si s upřímným uznáním řeknete: “Páni, jo to je fakt dobrý. Má pravdu.“ A kolikrát vás naopak napadne: „To je ale debil…“ Silný nepoměr. Já si ale nestěžuji. Dokonce se mi to i takhle líbí. Má to svůj řád, jakousi rovnováhu. Hezkým a chytrým lidem byl přidělen přirozený ostych. Krása, inteligence a ostych k sobě patří. Skromnost je krásná.

    Hloupý a nehezcí mají ostych potlačen. Jak jinak se mají také prosadit? A že jich je. Těch, kterým se to povedlo.. Lady GaGa, Nicki Minaj. Ne dobře, dobře! Končím. Pardon. Kdyby krásní a hezcí byli zpravidla  všichni průbojní a hloupý a nehezcí se drželi vzadu, svět by byl neskutečně těžký. Myslím v tom se prosadit. Tím chci vlastně asi říct, že když chce někdo být NĚKDO a chce, aby o tom lidé věděli, neřekla bych, že konkurence je zas až tak veliká. Debilové se ozývají pořád, ale o nich se ví, co jsou zač. Chytří lidé bývají často stažení v pozadí. A když už se někdo hezký a chytrý rozhodne jít vpřed, pořád je tu vlastně ta šance být lepší.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...