Sněží!! No a co já s tím?

 • Kategorie: Blog

  Je sobota večer a já mám za sebou několik bitev se sněhem. Víte, bydlím kousek od centra na velmi sympatickém kopci jménem Malvazinky. Je to tady nádherné, stromy, parky, zahrady, hospoda přes ulici….o víkendech ticho, klid, v létě tady nebývá  vedro, v zimě se krásně udrží sníh. Poctivá Romantika. Zrovna jako dnes……
  Od páteční noci padal sníh a tak ráno bylo tiché, bílé a klidné. Nikde nikdo, paráda. Z centra města dorazily nemilé zvěsti – autobusy a tramvaje mají zpoždění, nebo vůbec nejezdí, řidiči bourají. Policie je nakonec vyzvala, aby radši nevyjížděli!….Nic z toho mě ale netrápilo, můj problém se jmenoval zapadaný dům.
  První pokus najít cestu k brance proběhl dopoledne, několik přátel mě odrazovalo, soused si klepal na čelo „kašli na to, stejně bude sněžit do večera“!.. Nepomohlo, vzala jsem lopatu a pustila se do toho. Žádná legrace, řeknu vám, po dvou metrech jsem si začala nadávat “ že já se na to nevyp*dla“.
  Od rozdělané práce se ale neodchází a když něco děláš, dělej to pořádně, ozvalo se mé druhé Já. Tak dobře. Asi víte co následovalo, odstranila jsem sníh z chodníku ke garážím, k zahradě a popelnicím i brance. A když jsem skončila mohla sem klidně začít znovu. Toto se opakovalo 3x za den…..
  …..teď nesněží, mám hotovo – barák i garáže jsou odhrabány! Všude máme haldy sněhu ale dům i chodníky jsou vidět, dokonce se mi  podařilo prohrabat k brance! Hurá! Jsem spokojená a úplně grogy.
  Zítra bude nad nulou, ale sněžit má dál! To mi je ale,  už teď celkem jedno! Po dnešním výkonu totiž ráno určitě nevstanu!:-)) Dobrou….


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...