Jak jsme tančili lidem

 • Kategorie: Blog

  obrázek: Kanec u tyče, autor: Adam Lešikar

  Druhé taneční vystoupení mé „kariéry“ bylo ještě zábavnější než to první.
  Nabídka na poslední chvíli. Jen tak, narychlo, jednu písničku, zaimprovizujeme si… Ty lidi to neznaj, nerozuměj tomu, bude se jim to líbit.
  Tak jo, dyť o nic nejde…
  Co bychom jim tak předvedli? Písnička má pět minut, předehra je dlouhá. Na úvod si dáme jen nějaký ty základní kroky, aspoň to pak trošku vygraduje. A taky víme, že dělat složitý figury do předehry je takový amatérský. Hudbu je třeba cítit, že? Ať si lidi pěkně počkaj! Ano, mozku, já souhlasím.
  Kdo tančí Salsu ví, že chlap vede, holka poslouchá (jinak to stojí za prd). Takže partnerka musí tancovat základní krok se mnou.
  Předehra se trošku rozjíždí, tak tam dám nějakou lehkou variaci, ale nic složitýho, dyť to hlavní teprve přijde. Nebudeme plejtvat na úvod, říkám si. Tak s ní párkrát zatočím, udělám nějaký to převedení. Tak a teď teprve začne pořádný tancování…Ne! Začne fade out! Písnička končí po předehře. Kde se stala chyba? Nevím. Partnerka taky neví. Každopádně publikum si myslí, že to byl záměr. Zní to tak. Je to slušně vychované publikum, tak tleská. Možná nás trošku lituje: „Chudinky, uměj jen základní krok a myslej si, že to můžou předvádět. Ale tak, dělaj to zadarmo, aspoň jim zaplácáme, ať nejsou smutný.“
  Jinou hudbu nemáme. Navíc „moderátorka“ také nechápe, že je něco v nepořádku. Uvádí další program.
  Jedu domů a směju se. Při vyparkovávání ťuknu do auta před sebou. Pak se snažím jet kupředu na zpátečku. Nejde to! Naštěstí stojím v kopci, auto za mnou je ušetřeno.
  Partnerka si myslí, že se na ní zlobím. Omlouvá se. Tancoval jsem kvůli ní, hudbu sháněla taky ona…Nezlobím! Byla to legrace:o)
  Kdyby se to povedlo, mohl bych se leda pochlubit, jak jsme šikovný. Tohle mě baví víc…


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...