Červen – měsíc tří „pé“

 • Kategorie: Blog

  Letošní červen přinesl několik událostí, které námi zahýbaly a možná i otřásly.

  První „pé“ – POVODNĚ. Vykonaly své. Po 11 letech se opět řeší stará písnička. Povodňové hráze nejsou dostaveny, lidé přicházejí o majetek. I když mnozí věděli, že se situace může opakovat, svůj dům a především domov nechtěli prodat a odstěhovat se na kopec. Jejich rodiny jsou na těchto místech celé generace zakořeněné tak, že je ani stoletá voda nepřesvědčí. Ve velkém průšvihu byla i pražská zoo, která opět přišla o svou spodní část. Poté, co Richarda přestěhovali do protipovodňové věže, začal trpět trudomyslností. Není se čemu divit. Věže jsou přece pro princezny. A vědomí, že se běžně ukazujete jako největší samec v okolí, kterého právě potupně odvlekli za uši jako řvoucí děcko, na náladě nepřidá :-)) Naštěstí se i zoo vzpamatovala. A my všichni jsme dostali další lekci. Příroda je mocnější.

  Druhé „pé“ – POLITIKA. Ovládla ji žena! Blonďatá paní, původní profesí prodavačka, díky které dostalo slovo “krteček“ úplně jiný význam. Její krteček s krtečkem pana Müllera má jedinou společnou věc. Kalhotky s vééélkými kapsami! Předvedla nám úplné antické drama, které ve finále udělalo z nás všech ukázkové pitomce, pokud se budeme držet úsloví, že má každý národ vládu, jakou si zaslouží. K tomu přidejte tajnou službu, která je tak tajná, že si ani nevšimne, že je sama sledovaná. A nakonec ještě hromadnou ztrátu paměti.  Našel se totiž opravdový balík peněz, pěkně vyvážený zlatem, který ovšem nikomu nepatří. Zkrátka nás pětadvacet let svobodného kapitalismu dovedlo k banánové republice. Vítejte!

  Třetí „pé“ – POČASÍ. To všechno jenom dorazilo. Nejdřív voda, potom 4 dny, které teplotně překonaly nejen zdejší historicky naměřené rekordy, ale také letní teploty evropských přímořských měst. I tady se ukázala lidská vynalézavost. V saunu připomínajících tramvajích se vydržet nedalo, ale muselo se. Viděla jsem pána, který se chladil pomocí rozprašovače na květiny. Príma nápad!  Ještě ten den večer jsem se odvážila do naší večerky. Za kasou seděl pan Nghui a vypadal, jako by se právě účastnil velké vodnické konference z filmu Jak utopit doktora Mráčka. Nohy měl až po kotníky v lavoru. Hned po návratu do vyhřátého panelákového bytu jsem to vyzkoušela. Funguje to!

  Červen – měsíc tří „pé“.  Na závěr mě ani nenapadá žádné moudro, ponaučení nebo shrnutí. Ve světle událostí už se jen těším na Vánoce. A to je nemám ráda!!!


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...