Carpe diem (na Žižkově a na Vinohradech)

 • Kategorie: Blog

  Sraz si dáme v deset ráno (dopoledne?) na Míráku. Třeba před tim domem, ve kterým ještě před pár lety praskala ve švech restaurace U Pešků. Mimochodem, kam se Peškovi poděli??? No nic. Dole v metru podojíme bankomat a můžeme začít.

  Kolem Hasičskýho domu to ze všeho nejdřív vezmeme Blanickou ke kavárníkovi Gregorovi. Kafe je základ. A tady maj fakt dobrý kafe. Hlavně baristovi neříkej, že si dáš piccolo. Nějak ho to dráždí.

  Protože křižácká výprava proti kuřákům dorazila i do Blanický, ranní (dopolední?) hříšnou tyčinku si necháme až na Vinohradskou. Tou se zvolna vydáme na Jiřák. Nechám na Tobě, kde polechtáme žaludky. Možností je víc, ale jestli můžu poradit, rozhodoval bych se mezi Francií a Vietnamem. Těžká volba, říkáš? Ok, tak si namluvíme, že máme žaludky kachní a zkusíme od každýho trochu. Bretonskou palačinku s lososem, dvojku Chablis a vedle pak napěchovaný nesmažený závitky na stojáka. Úsměv, na shledanou, brzo se zas ukážeme.

  Základ budeme mít dobrej. Při pokračujícím puťáku po Vinohradský získáme čas na další nikotinový potěšení. Příští zastávka: Flora. Tady nic moc, ale uhneme do Slezský a zamíříme k baráku, kterej se v úctyhodný vejšce pyšní nápisem U Bergnerů. Doporučuju koukat se radši dolu, pejskaři občas zapomenou. A navíc ty žlutý záclony stojej za obdiv. Zdržíme se, neboj.

  Zase hlad? V tom případě odložíme půllitry a přes hřbitov (Memento mori!) prchneme na Ohradu. Možnost volby č. 2: kančí guláš, anebo žebra přes půl stolu? Hele, vo nic nejde. Ty podniky jsou takřka přes ulici a vždycky to můžeme provést stejně jako v případě Vietnamu a Francie. To je tak, když má člověk udělat zásadní rozhodnutí, že jo.

  Kein Stress, ještě nekončíme. V Roháčový má pani cukrárnu. Další kávec bude na místě. A nepochybuj – zase to bude dobrej kávec. K němu bych na vytrávení objednal několik šlehačkovejch kuliček. Cigareta zakrátko na vzduchu. Jasně, je to diskriminace, souhlasim. Ale věř mi, v tu chvíli Ti to bude jedno.

  Tak co, můžu s Tebou počítat?


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...