• Zemřel frontman kapely Cars Ric Ocasek, bylo mu 75 let

  Zemřel frontman kapely Cars Ric Ocasek, bylo mu 75 let

  Hudebník a producent Ric Ocasek byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu. Bylo mu 75 let. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař.
  Pokračovat ve čtení…

 • Ringo Starr natočil nové album a pomáhal mu i Paul McCartney

  Ringo Starr natočil nové album a pomáhal mu i Paul McCartney

  Už 25. října vydá Ringo Starr své nové sólové album s názvem What’s My Name. Je na něm deset písniček a mezi nimi i jedna od Johna Lennona. Na tu Ringa upozornil Jack Douglas, producent Lennonova alba Double Fantasy.
  Pokračovat ve čtení…

 • Otevírají se Strawberry Fields

  Otevírají se Strawberry Fields

  Liverpoolská zahrada s dětským domem Armády spásy známé jako Strawberry Fields (Jahodová pole) se otevřou turistům. Důvodem je samozřejmě známá píseň Beatles Strawberry Fields Forever z roku 1967, která místo proslavila po celém světě.
  Pokračovat ve čtení…

 • Víkendové tipy

  Víkendové tipy

  Víkend  si můžete zpestřit třeba sledováním lezeckých závodů na plovoucím pontonu na náplavce na Rašínově nábřeží.  Česká lezecká špička tam  bude bojovat ve 3. kole Rock Point Českého poháru v boulderingu – tedy jedné z forem soutěžního lezení, kdy lezec zdolává krátké, ale extrémně náročné lezecké cesty. Nově je to …
  Pokračovat ve čtení…

 

Novinky

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • Queen – Good Old-Fashioned Lover Boy

  Queen – Good Old-Fashioned Lover Boy

  I řada nejslavnějších britských rockových skupin se ráda vracela do hudební historie k tzv. music-hallovým písničkám, dělali to Beatles, Rolling Stones, Herman’s Hermits, Kinks a nebo také Queen v písni Good Old-Fashioned Lover Boy.
  Pokračovat ve čtení…

 • Ike & Tina Turner – River Deep, Mountain High

  Ike & Tina Turner – River Deep, Mountain High

  Kterou písničku musela Tina Turner ve studiu zpívat půlmilionkrát? River Deep, Mountain High, alespoň tak si s nadsázkou jednou postěžovala časopisu Rolling Stone. Jaký je příběh tohoto hitu nehitu?
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes – Every Little Thing

  Yes – Every Little Thing

  Nestává se často, abychom v hudební knihovně písničku Beatles vypíchli v jiné verzi než v jejich originálním podání. Every Little Thing ve verzi od progresivních Yes si to ale bezesporu zaslouží.
  Pokračovat ve čtení…

 • Who – Who Are You

  Who – Who Are You

  Zcela nepřehlédnutelným členem anglické skupiny Who byl jejich energický bubeník nenapodobitelného stylu Keith Moon. Do nebeského angažmá odešel předčasně v roce 1978, jen pár dní poté, co skupina vydala své osmé album s titulním hitem Who Are You.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

   

Adresa
Bělehradská 299 / 132
Praha 2 – 120 00 Vinohrady

Studio // +420 224 40 90 40
Obchod // +420 224 40 91 11

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM