Oldies Radio 103,7 FM
 
Lukáš Berný
13:00 - 18:00
Odpolední vysílání s:
Lukáš Berný
Pořady na Oldies
 
 • Beatles dobyli žebříček během hodin

  Beatles dobyli žebříček během hodin

  Věta z titulku tohoto článku nepochází z doby horečky zvané beatlemánie, je naopak jen pár hodin stará. 24. září vyšla oficiální zpráva, kdy bude k dostání reedice alba The Beatles (tzv. „Bílé dvojalbum“) z roku 1968. Server Amazon byl vzápětí zavalený tolika objednávkami, že deska po několika hodinách dobyla jeho žebříček prodejnosti.
  Pokračovat ve čtení…

 • Chris Norman v Praze

  Chris Norman v Praze

  Living Next Door To Alice, Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me, Oh Carol, Stumblin‘ In a další nesmrtelné hity ze sedmdesátých a osmdesátých let znovu do Prahy přináší někdejší hlas skupiny Smokie, ale hlavně hvězda sama za sebe – zpěvák Chris Norman. Zveme na jeho koncert v hale Forum Karlín, který proběhne ve čtvrtek 4. října.
  Pokračovat ve čtení…

 • Vánoční párty s Monkees

  Vánoční párty s Monkees

  Micky Dolenz, Michael Nesmith a Peter Tork ze skupiny Monkees připravili dárek pod stromeček pro své fanoušky. Dali dohromady vůbec první oficiální vánoční album Monkees s názvem Christmas Party. Deska vyjde 12. prosince a bude na ní třináct písniček, krom novinek i nějaká ta vánoční klasika (viz seznam skladeb níže). …
  Pokračovat ve čtení…

 • Nové písničky z výročního alba Nazareth

  Nové písničky z výročního alba Nazareth

  Skupina Nazareth vydá u příležitosti 50. výročí své existence novou desku s názvem Tattooed On My Brain. Bude to jejich 24. album a zároveň první na kterém se představí nový zpěvák Carl Sentance. Pořídit si ho můžete na CD, LP nebo v digitální podobě a také ve speciální sběratelské edici na …
  Pokračovat ve čtení…

 

BLOGY

Víme, že vysíláme pro zajímavé, inteligentní a také komunikativní posluchače, a proto budeme rádi, když se podělíte s ostatními o své názory i zážitky související i nesouvisející s oldies muzikou. Staňte se bloggerem Oldies radia a posílejte nám své články na adresu: info@oldiesradio.cz.

 • Roztleská Bob Dylan i Brno? aneb Co nás čeká a nemine 15.4.2018

  Kategorie: Blog

   

  Koncerty Boba Dylana, který za měsíc oslaví 77. narozeniny a v neděli 15. dubna 2018 vystoupí v brněnské Hale Vodova, jsou pokaždé jiné.
  Pokračovat ve čtení…

 • Všechno je jenom dvakrát – Nad knihou Michala Přibáně

  Kategorie: Blog

   

  Pokud sledujete nejprestižnější literární cenu Magnesia Litera, neuniklo vám, že se letos do nejužší nominace v kategorii beletrie dostal Michal Přibáň s románem Všechno je jenom dvakrát (nakl. Host, 2016). Michal Přibáň není na literárním poli žádný nováček, jeho jméno ale doposud figurovalo pouze na knihách literatury faktu (např. na odborných dílech týkajících se českého exilu). Nyní, krátce po své padesátce, debutuje jako prozaik, a je to debut neobvykle silný.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes anebo Yes?

  Kategorie: Blog

   

  Jedna věc se v souvislosti s Rock and rollovou Síní slávy stále opakuje. Kapely, které do ní dosud nebyly uvedeny, vesměs tvrdí, že o to nestojí. Pokud se potom přesto skupina do Síně dostane, svůj postoj z drtivé většiny otočí. On je za tím totiž dost veliký business… Co teď udělá s (ne)přátelstvím členů skupiny Yes?
  Pokračovat ve čtení…

 • Parkovací zóny, aneb „Parkuj v klidu“. Opravdu?

  Kategorie: Blog

   

    Není dne, abychom ze zpráv z rádia neslyšeli neustále opakované a pro někoho možná už poněkud otravné zprávy o zavádění modrých parkovacích zón na Praze 5 a 6 a později i na Praze 8. Myšlenka zavedení zón pro rezidenty byla možná ušlechtilá a měla obyvatelům příslušné části usnadnit zaparkování …
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • Madness – Baggy Trousers

  Madness – Baggy Trousers

  Skupina Pink Floyd bezesporu svojí tvorbou inspirovala mnoho a mnoho umělců. V pozitivním slova smyslu. Ale jedna jejich písnička tak rozzlobila kapelu Madness, že na ni složili odpověď. Ta měla titul Baggy Trousers.
  Pokračovat ve čtení…

 • Sweet – Tom Tom Turnaround

  Sweet – Tom Tom Turnaround

  Když se potkal číšník z londýnského nočního klubu Nicky Chinn s emigrantem z Austrálie Mikem Chapmanem, mezi těmi dvěma cosi tvůrčího zajiskřilo. Oba se zabývali muzikou a zkoušeli psát písničky a napadlo je, že by to mohli zkusit spolu. Jako Lennon s McCartneym nebo Jagger s Richardsem.
  Pokračovat ve čtení…

 • Ray Charles – I Can’t Stop Loving You

  Ray Charles – I Can’t Stop Loving You

  O kom řekl Frank Sinatra, že je „jediným skutečným géniem v hudebním světě“? Koho časopis Rolling Stone označil za desátého nejlepšího umělce a druhého nejlepšího zpěváka historie? O kom řekl Billy Joel, že byl důležitější postavou než Elvis Presley? Všechny odpovědi znějí stejně: Ray Charles.
  Pokračovat ve čtení…

 • Beatles – Norwegian Wood

  Beatles – Norwegian Wood

  Po čase se v hudební knihovně zase podíváme na jednu z písniček liverpoolských Beatles. Tentokrát sáhneme do začátku jejich studiových experimentů, kdy v roce 1965 v písničce Norwegian Wood použili zcela neobvyklý nástroj zvaný sitár.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

   

Adresa
Korunní 98, Praha 10

Studio // +420 246 046 446
Redakce // +420 246 046 456
Obchod // +420 224 409 386

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM