Oldies Radio 103,7 FM
 
Oldies radio
21:00 - 24:00
Večerní hudba 60., 70. a 80. let
Oldies radio
Pořady na Oldies
 
 • Víkendové tipy

  Víkendové tipy

  Teplotně horký víkend můžete strávit na procházce, v kině, anebo na výstavě. A zajímavý tip máme i pro milovníky tance, konkrétně tanga.
  Pokračovat ve čtení…

 • CD, na kterém je Phil Collins hostem

  CD, na kterém je Phil Collins hostem

  Phil Collins, který se vrátil na koncertní pódia s turné Not Dead Yet (Ještě nejsem mrtvý), bude v říjnu pokračovat americkou částí své šňůry. Těsně předtím vydá nový čtyř diskový box nahrávek písniček, které během let nahrával se slavnými kolegy. Od členů Beatles, přes Bee Gees až po Joa Cockera nebo Erica Claptona.
  Pokračovat ve čtení…

 • Nový trailer k Bohemian Rhapsody

  Nový trailer k Bohemian Rhapsody

  Už 2. listopadu tohoto roku bude mít premiéru dlouho očekávaný film Bohemian Rhapsody jehož hlavním hrdinou není nikdo jiný než zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury v podání Ramiho Maleka. První trailer byl zveřejněn v květnu a teď skupina Queen představila další ochutnávku. Pokud jste se zatím netěšili, teď už nejspíš …
  Pokračovat ve čtení…

 • Obnovení skupiny Kinks, díl stosedmnáctý

  Obnovení skupiny Kinks, díl stosedmnáctý

  Jak Ray Davies, autorský motor a hlavní zpěvák skupiny Kinks, tak jeho bratr, kytarista kapely Dave Davies, rok co rok hovoří o tom, jak by rádi udělali něco společně a oživili skupinu Kinks. Ray Davies dal opět naději fanouškům v interview pro radio SiriusXM’s.
  Pokračovat ve čtení…

 

BLOGY

Víme, že vysíláme pro zajímavé, inteligentní a také komunikativní posluchače, a proto budeme rádi, když se podělíte s ostatními o své názory i zážitky související i nesouvisející s oldies muzikou. Staňte se bloggerem Oldies radia a posílejte nám své články na adresu: info@oldiesradio.cz.

 • Roztleská Bob Dylan i Brno? aneb Co nás čeká a nemine 15.4.2018

  Kategorie: Blog

   

  Koncerty Boba Dylana, který za měsíc oslaví 77. narozeniny a v neděli 15. dubna 2018 vystoupí v brněnské Hale Vodova, jsou pokaždé jiné.
  Pokračovat ve čtení…

 • Všechno je jenom dvakrát – Nad knihou Michala Přibáně

  Kategorie: Blog

   

  Pokud sledujete nejprestižnější literární cenu Magnesia Litera, neuniklo vám, že se letos do nejužší nominace v kategorii beletrie dostal Michal Přibáň s románem Všechno je jenom dvakrát (nakl. Host, 2016). Michal Přibáň není na literárním poli žádný nováček, jeho jméno ale doposud figurovalo pouze na knihách literatury faktu (např. na odborných dílech týkajících se českého exilu). Nyní, krátce po své padesátce, debutuje jako prozaik, a je to debut neobvykle silný.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes anebo Yes?

  Kategorie: Blog

   

  Jedna věc se v souvislosti s Rock and rollovou Síní slávy stále opakuje. Kapely, které do ní dosud nebyly uvedeny, vesměs tvrdí, že o to nestojí. Pokud se potom přesto skupina do Síně dostane, svůj postoj z drtivé většiny otočí. On je za tím totiž dost veliký business… Co teď udělá s (ne)přátelstvím členů skupiny Yes?
  Pokračovat ve čtení…

 • Parkovací zóny, aneb „Parkuj v klidu“. Opravdu?

  Kategorie: Blog

   

    Není dne, abychom ze zpráv z rádia neslyšeli neustále opakované a pro někoho možná už poněkud otravné zprávy o zavádění modrých parkovacích zón na Praze 5 a 6 a později i na Praze 8. Myšlenka zavedení zón pro rezidenty byla možná ušlechtilá a měla obyvatelům příslušné části usnadnit zaparkování …
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • Bee Gees – Jive Talkin’

  Bee Gees – Jive Talkin’

  Inspirací pro písničku může být skutečně cokoliv, od lásky, narození, smrti až třeba po drnčení kol auta při jízdě po mostě. Ano, právě to inspirovalo vznik písně Jive Talkin’ od Bee Gees.
  Pokračovat ve čtení…

 • Roger Miller – King Of The Road

  Roger Miller – King Of The Road

  Je to už více než dvě desítky let, co rakovina světu vzala jednoho z nejnadanějších hudebníků stylu country. Roger Miller začal skutečně od nuly, od dětství dřel na rodinné farmě, miloval country a v sedmnácti letech ukradl kytaru, aby mohl také hrát. Aby tento „zločin“ odčinil, musel na vojnu, a dokonce prošel korejskou válkou… Mládí autora hitu King Of The Road skutečně nebylo růžové.
  Pokračovat ve čtení…

 • Led Zeppelin – Thank You

  Led Zeppelin – Thank You

  Když se řekne Led Zeppelin, zpravidla si většina lidí představí ostrou rockovou skupinu, partu příkladně nepříkladnou, kde alkohol, drogy a divoké večírky byly na denním pořádku. Ale i tihle „rockoví bozi“, jak je mnozí vzývají, měli své jemné city. A nebáli se je dát do písniček.
  Pokračovat ve čtení…

 • Velvet Underground – Sunday Morning

  Velvet Underground – Sunday Morning

  Skupina Velvet Underground v době své existence žádný hit do žebříčků neposlala. K tomu, aby se stala jednou z největších hudebních legend, to vůbec neměla zapotřebí. Přesto i ona měla žhavé kandidáty na hitparádové Top 10 – mezi ty největší bezesporu patří náladová balada Sunday Morning.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

   

Adresa
Korunní 98, Praha 10

Studio // +420 246 046 446
Redakce // +420 246 046 456
Obchod // +420 224 409 386

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM