Oldies Radio 103,7 FM
 
 • Poslechněte si dříve nevydanou písničku Toma Pettyho

  Poslechněte si dříve nevydanou písničku Toma Pettyho

  Už 1. března vyjde nadupaný výběr toho nejlepšího od Toma Pettyho. Ponese název The Best of Everything a bude obsahovat 38 songů včetně dvou, které dosud nebyly oficiálně vydány. První z nich je alternativní verze písničky, podle které dostala jméno celá kolekce – The Best of Everything, druhá se jmenuje For Real …
  Pokračovat ve čtení…

 • Potvrzeno, skupina Heart je obnovena

  Potvrzeno, skupina Heart je obnovena

  Už se o tom mluví nějakou dobu, že sestry Ann a Nancy Wilsonovy zakopaly nesmyslnou válečnou sekyru a znovu oživí svou skupinu Heart. Tyto zprávy nyní potvrdilo vypsané letní turné, na které pojedou spolu s Joan Jett a Sheryl Crowe.
  Pokračovat ve čtení…

 • Podívejte se na trailer k nové komedii s písničkami Beatles

  Podívejte se na trailer k nové komedii s písničkami Beatles

  Yesterday je název nové romantické komedie, která vychází z originální situace. Ve světě, kde nikdo nezná Beatles, ale vy ano, je lehké stát se největším hitmakerem. Neúspěšný písničkář jednoho dne zjistí, že nikdo na světě nezná legendární skupinu Beatles a její písničky. Na Ringa, Paula, George a Johna si vzpomíná …
  Pokračovat ve čtení…

 • Vyjde „nové“ album Marvina Gaye

  Vyjde „nové“ album Marvina Gaye

  Titulek zní možná zvláštně, když víme, že legendární motownský zpěvák Marvin Gaye zemřel už v roce 1984, ale v podstatě je to pravda. Už 29. března, tři dny před jeho nedožitými  80. narozeninami, vyjde album s názvem You’re the Man. Bude obsahovat sedmnáct písniček, které Marvin Gaye natočil už v roce 1972, …
  Pokračovat ve čtení…

 

BLOGY

Víme, že vysíláme pro zajímavé, inteligentní a také komunikativní posluchače, a proto budeme rádi, když se podělíte s ostatními o své názory i zážitky související i nesouvisející s oldies muzikou. Staňte se bloggerem Oldies radia a posílejte nám své články na adresu: info@oldiesradio.cz.

 • Roztleská Bob Dylan i Brno? aneb Co nás čeká a nemine 15.4.2018

  Kategorie: Blog

   

  Koncerty Boba Dylana, který za měsíc oslaví 77. narozeniny a v neděli 15. dubna 2018 vystoupí v brněnské Hale Vodova, jsou pokaždé jiné.
  Pokračovat ve čtení…

 • Všechno je jenom dvakrát – Nad knihou Michala Přibáně

  Kategorie: Blog

   

  Pokud sledujete nejprestižnější literární cenu Magnesia Litera, neuniklo vám, že se letos do nejužší nominace v kategorii beletrie dostal Michal Přibáň s románem Všechno je jenom dvakrát (nakl. Host, 2016). Michal Přibáň není na literárním poli žádný nováček, jeho jméno ale doposud figurovalo pouze na knihách literatury faktu (např. na odborných dílech týkajících se českého exilu). Nyní, krátce po své padesátce, debutuje jako prozaik, a je to debut neobvykle silný.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes anebo Yes?

  Kategorie: Blog

   

  Jedna věc se v souvislosti s Rock and rollovou Síní slávy stále opakuje. Kapely, které do ní dosud nebyly uvedeny, vesměs tvrdí, že o to nestojí. Pokud se potom přesto skupina do Síně dostane, svůj postoj z drtivé většiny otočí. On je za tím totiž dost veliký business… Co teď udělá s (ne)přátelstvím členů skupiny Yes?
  Pokračovat ve čtení…

 • Parkovací zóny, aneb „Parkuj v klidu“. Opravdu?

  Kategorie: Blog

   

    Není dne, abychom ze zpráv z rádia neslyšeli neustále opakované a pro někoho možná už poněkud otravné zprávy o zavádění modrých parkovacích zón na Praze 5 a 6 a později i na Praze 8. Myšlenka zavedení zón pro rezidenty byla možná ušlechtilá a měla obyvatelům příslušné části usnadnit zaparkování …
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • David Dundas – Jeans On

  David Dundas – Jeans On

  Nestává se to často, ale konec konců – proč ne? I šlechtic může zpívat rock and roll a lord David Paul Nicholas Dundas se do toho dal v sedmdesátých letech. Dnes představujeme jeho hit Jeans On.
  Pokračovat ve čtení…

 • Tom Petty – Don’t Do Me Like That

  Tom Petty – Don’t Do Me Like That

  Tom Petty patří mezi nevětší hvězdy světové pop-rockové scény. Se skupinou Heartbreakers vydává desky již od poloviny sedmdesátých let, k tomu si střihl i několik sólových projektů, desky s Traveling Wilburys i kapelou Mudcrutch. Dnes si připomeneme jeho vůbec první hit v americké Top 10.
  Pokračovat ve čtení…

 • Wings – Live And Let Die

  Wings – Live And Let Die

  Bondovka Live And Let Die měla premiéru v roce 1973 a diváci už předem byli velmi zvědaví. Do té doby hrál agenta 007 Sean Connery s jedinou výjimkou v roce 1968, kdy jej ztvárnil Australan George Lazenby. Po filmu Diamanty jsou věčné ale Connery i přes na svou dobu astronomické honoráře odmítl Bonda dále hrát a producenti najali herce, jehož i sám autor bondovek Ian Fleming původně navrhoval – Rogera Moora. Právě snímek Live And Let Die byl jeho premiérou a o titulní melodii byl požádán Paul McCartney.
  Pokračovat ve čtení…

 • Animals – Bring It On Home To Me

  Animals – Bring It On Home To Me

  Jak jsme již několikrát v hudební knihovně připomínali, písničky z B stran singlů byly zpravidla určené tak trošku na odpis. Pokud se nejednalo o interprety slávy (a schopností) Elvise či Beatles, zpravidla se na „béčka“ jednoduše zapomnělo. Až na výjimky – jako v případě skladby Bring It On Home To Me.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

   

Adresa
Korunní 98, Praha 10

Studio // +420 246 046 446
Redakce // +420 246 046 456
Obchod // +420 224 409 386

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM