Oldies Radio 103,7 FM
 
Jakub Urban
06:00 - 10:00
Ranní vysílání s:
Jakub Urban
Pořady na Oldies
 
 • Neil Diamond končí s koncerty

  Neil Diamond končí s koncerty

  Jeden z nejslavnějších amerických zpěváků se rozhodl jít do částečného důchodu. Neil Diamond (77) po více než padesáti letech končí s koncertováním. Přerušil rozjeté turné a oznámil také důvod, kterým je diagnóza Parkinsonovy choroby.
  Pokračovat ve čtení…

 • Žlutá ponorka se vrátí do kin

  Žlutá ponorka se vrátí do kin

  Před čtyřmi lety se do kin u příležitosti padesátého výročí natočení vrátil film Perný den s Beatles. Letos producenti do kin s dalšími padesátinami vrátí snímek Beatles nazvaný Yellow Submarine, tedy Žlutá ponorka. V Británii se bude promítat v létě, pravděpodobně ale pouze jediný den 8. července 2018. Zatím není jasné, zda jej uvedou i česká kina.
  Pokračovat ve čtení…

 • Jak dostal Brian Wilson pětku za Surfin‘

  Jak dostal Brian Wilson pětku za Surfin‘

  Když v roce 1959 přinesl Brian Wilson do školy domácí úkol z hudební výchovy, učitel Fred Morgan jej ohodnotil jako naprosto nedostačující. Brian dostal pětku. Jenomže stejná melodie vzápětí proslavila jeho skupinu Beach Boys…
  Pokračovat ve čtení…

 • Beatles znovu v Guinessově knize

  Beatles znovu v Guinessově knize

  Nejslavnější skupina historie si připsala další zářez do Guinessovy knihy světových rekordů. Nové vydání alba Beatles z roku 1967 Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band se totiž znovu umístilo na první pozici britského žebříčku. Jedná se o nejdelší pauzu mezi umístěním jedné desky na vrcholu hitparády.
  Pokračovat ve čtení…

 

BLOGY

Víme, že vysíláme pro zajímavé, inteligentní a také komunikativní posluchače, a proto budeme rádi, když se podělíte s ostatními o své názory i zážitky související i nesouvisející s oldies muzikou. Staňte se bloggerem Oldies radia a posílejte nám své články. Přihlásit / Registrovat

 • Všechno je jenom dvakrát – Nad knihou Michala Přibáně

  Kategorie: Blog

   

  Pokud sledujete nejprestižnější literární cenu Magnesia Litera, neuniklo vám, že se letos do nejužší nominace v kategorii beletrie dostal Michal Přibáň s románem Všechno je jenom dvakrát (nakl. Host, 2016). Michal Přibáň není na literárním poli žádný nováček, jeho jméno ale doposud figurovalo pouze na knihách literatury faktu (např. na odborných dílech týkajících se českého exilu). Nyní, krátce po své padesátce, debutuje jako prozaik, a je to debut neobvykle silný.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes anebo Yes?

  Kategorie: Blog

   

  Jedna věc se v souvislosti s Rock and rollovou Síní slávy stále opakuje. Kapely, které do ní dosud nebyly uvedeny, vesměs tvrdí, že o to nestojí. Pokud se potom přesto skupina do Síně dostane, svůj postoj z drtivé většiny otočí. On je za tím totiž dost veliký business… Co teď udělá s (ne)přátelstvím členů skupiny Yes?
  Pokračovat ve čtení…

 • Parkovací zóny, aneb „Parkuj v klidu“. Opravdu?

  Kategorie: Blog

   

    Není dne, abychom ze zpráv z rádia neslyšeli neustále opakované a pro někoho možná už poněkud otravné zprávy o zavádění modrých parkovacích zón na Praze 5 a 6 a později i na Praze 8. Myšlenka zavedení zón pro rezidenty byla možná ušlechtilá a měla obyvatelům příslušné části usnadnit zaparkování …
  Pokračovat ve čtení…

 • Zhasni a zemřeš: „Baf“ tentokrát potmě

  Kategorie: Blog

   

  Co uděláte, když zhasnete a uvidíte ve tmě tajemnou postavu? Asi rozsvítíte. Ale co když ji uvidíte jen po každém zhasnutí? Další horor ve stylu „V zajetí démonů“ nebo „Annabelle“.
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • Lovin’ Spoonful – Do You Believe In Magic

  Lovin’ Spoonful – Do You Believe In Magic

  Asi byste nenašli v šedesátých letech Američana, který by neznal skupinu Lovin’ Spoonful. Pod vedením Johna B. Sebastiana vydávala jeden hit za druhým, což ocenila i Rock and rollová Síň slávy, kde je kapela od roku 2000. Její slávu spustila hned první deska s písní Do You Believe In Magic.
  Pokračovat ve čtení…

 • Elton John – I Guess That’s Why They Call It The Blues

  Elton John – I Guess That’s Why They Call It The Blues

  Elton John je zpěvákem, který prodal čtvrt miliardy desek, díky čemuž je jedním z nejúspěšnějších hudebníků všech dob. Drží také dodnes rekord v počtu prodaných singlů (jeho Candle In The Wind je nejprodávanější deskou historie). Nás ale dnes bude zajímat jiná nahrávka, méně „ohraný“ hit I Guess That’s Why They Call It The Blues.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bellamy Brothers – Let Your Love Flow

  Bellamy Brothers – Let Your Love Flow

  Brzy to bude půl století, kdy na americké countryové scéně působí skupina dvou bratří – Bellamy Brothers. Minimálně jedna z jejich písniček ale překročila hranice žánru a stala se hitem i ve všech poprockových hitparádách, bude nás zajímat píseň Let Your Love Flow.
  Pokračovat ve čtení…

 • Byrds, Tom Petty – I’ll Feel a Whole Lot Better

  Byrds, Tom Petty – I’ll Feel a Whole Lot Better

  První alba skupiny Byrds přímo překypovala hitovým materiálem. Producenti si tehdy mohli prakticky vybírat kterékoliv skladby, řadit jednu po druhé na malé singly a posílat je do hitparád. A většinou skutečně zabodovaly dokonce i B strany. Jednou z nich byla I’ll Feel a Whole Lot Better, kterou o mnoho let později znovu poslal do žebříčků Tom Petty.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

Adresa
Korunní 98, Praha 10

Studio // +420 246 046 446
Redakce // +420 246 046 456
Obchod // +420 224 409 386

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM
captcha