Oldies Radio 103,7 FM
 
Jakub Urban
06:00 - 10:00
Ranní vysílání s:
Jakub Urban
Pořady na Oldies
 
 • Martin Scorsese připravuje dokument o turné Boba Dylana

  Martin Scorsese připravuje dokument o turné Boba Dylana

  V roce 1975 vyrazil Bob Dylan na turné s názvem Rolling Thunder Revue a právě tuhle koncertní šňůru představí nový snímek oscarového režiséra Martina Scorseseho. Bude to prý něco mezi dokumentem, koncertním filmem a horečnatým snem. Film ponese stejný název jako Dylanovo turné a uvidíme v něm mimo jiné i Joan Baez, Rogera McGuinna, Ringo …
  Pokračovat ve čtení…

 • Karel Kryl z roku 1969

  Karel Kryl z roku 1969

  „Někdy se tomu říká okupace, jindy realita.“ Senzační objev k nám přiletěl z Norska, kde byl objeven půlstoletí starý televizní záznam, v němž Karel Kryl česky zpívá protestongy. A zmíněnou větou reaguje na situaci ze srpna 1968.
  Pokračovat ve čtení…

 • The Who slibují nové album a turné se symfonickým orchestrem

  The Who slibují nové album a turné se symfonickým orchestrem

  The Who sice nezahrají na výročním festivalu Woodstock, pro fanoušky ale mají jiné dobré zprávy. Po více než deseti letech natočí nové studiové album a mají v plánu také koncertní šňůru se symfonickým orchestrem. Kytarista Pete Townshend řekl magazínu Rolling Stone, že odmítl podepsat smlouvu na turné, dokud nebude odsouhlasen i plán na …
  Pokračovat ve čtení…

 • The Who na Woodstocku 2019 nezahrají

  The Who na Woodstocku 2019 nezahrají

  V tisku se objevuje více nových informací o chystaném festivalu k padesátému výročí legendárního Woodstocku. Organizátoři zatím sestavu hudebníků tají, nicméně prozradili, že na The Who se posluchači těší marně. Ani návrat Crosby, Stills, Nash & Young se pravděpodobně nechystá.
  Pokračovat ve čtení…

 

BLOGY

Víme, že vysíláme pro zajímavé, inteligentní a také komunikativní posluchače, a proto budeme rádi, když se podělíte s ostatními o své názory i zážitky související i nesouvisející s oldies muzikou. Staňte se bloggerem Oldies radia a posílejte nám své články na adresu: info@oldiesradio.cz.

 • Roztleská Bob Dylan i Brno? aneb Co nás čeká a nemine 15.4.2018

  Kategorie: Blog

   

  Koncerty Boba Dylana, který za měsíc oslaví 77. narozeniny a v neděli 15. dubna 2018 vystoupí v brněnské Hale Vodova, jsou pokaždé jiné.
  Pokračovat ve čtení…

 • Všechno je jenom dvakrát – Nad knihou Michala Přibáně

  Kategorie: Blog

   

  Pokud sledujete nejprestižnější literární cenu Magnesia Litera, neuniklo vám, že se letos do nejužší nominace v kategorii beletrie dostal Michal Přibáň s románem Všechno je jenom dvakrát (nakl. Host, 2016). Michal Přibáň není na literárním poli žádný nováček, jeho jméno ale doposud figurovalo pouze na knihách literatury faktu (např. na odborných dílech týkajících se českého exilu). Nyní, krátce po své padesátce, debutuje jako prozaik, a je to debut neobvykle silný.
  Pokračovat ve čtení…

 • Yes anebo Yes?

  Kategorie: Blog

   

  Jedna věc se v souvislosti s Rock and rollovou Síní slávy stále opakuje. Kapely, které do ní dosud nebyly uvedeny, vesměs tvrdí, že o to nestojí. Pokud se potom přesto skupina do Síně dostane, svůj postoj z drtivé většiny otočí. On je za tím totiž dost veliký business… Co teď udělá s (ne)přátelstvím členů skupiny Yes?
  Pokračovat ve čtení…

 • Parkovací zóny, aneb „Parkuj v klidu“. Opravdu?

  Kategorie: Blog

   

    Není dne, abychom ze zpráv z rádia neslyšeli neustále opakované a pro někoho možná už poněkud otravné zprávy o zavádění modrých parkovacích zón na Praze 5 a 6 a později i na Praze 8. Myšlenka zavedení zón pro rezidenty byla možná ušlechtilá a měla obyvatelům příslušné části usnadnit zaparkování …
  Pokračovat ve čtení…

Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...
 

POŘADY

Pravidelné hodinové pořady Iva Alače věnované jednotlivým hudebním dekádám let 60., 70. a 80. patří už léta neodmyslitelně k Oldies radiu. Zde se o jejich každodenní náplni dozvíte více.

 

Hudební knihovna

 • Steppenwolf – Magic Carpet Ride

  Steppenwolf – Magic Carpet Ride

  Americká kapela Steppenwolf se pojmenovala podle slavného románu Hermana Hesseho Stepní vlk a v šedesátých letech byla nepřehlédnutelnou součástí americké rockové scény, díky čemuž se dostali i do slavného filmu Easy Rider. Dnes si přiblížíme jejich Magic Carpet Ride.
  Pokračovat ve čtení…

 • Bob Dylan – Maggie’s Farm

  Bob Dylan – Maggie’s Farm

  Bob Dylan se svého času ohradil proti nařčení, že kopíruje jiné melodie, které pak podepisuje svým jménem. Je totiž pravdou, že ve folkové tradici, ze které Bob vyrostl, se melodické i textové motivy přebíraly velmi běžně. Jednoduše často i proto, že nikdo nevěděl, kdo je vlastně napsal, kde končil nějaký tradicionál (neboli lidovka) a kde začínala nová autorská píseň. A to jsou také kořeny Dylanovy Maggie’s Farm.
  Pokračovat ve čtení…

 • Mamas And Papas – Dedicated To The One I Love

  Mamas And Papas – Dedicated To The One I Love

  Kvarteto Mamas And Papas umělo vzít i veleznámou písničku a předělat ji ke svému obrazu tak, že jejich posluchači ji brzy vnímali jako vlastní hit Mamas And Papas. V jejich hlasech a vokálních aranžmá byla totiž obrovská síla. Díky tomu si svého času doslova „přetáhli“ i starší hit Dedicated To The One I Love.
  Pokračovat ve čtení…

 • Police – Every Breath You Take

  Police – Every Breath You Take

  Písnička, která bývá označovaná jako nejčastěji dezinterpretovaná v historii, je zároveň jednou z těch v historii pop music i nejznámějších. Hit skupiny Police Every Breath You Take není ani v nejmenším klasickým „love songem“.
  Pokračovat ve čtení…

 

Kontakty

OLDIES radio hraje hudbu převážně z anglo-americké produkce 60., 70. a 80. let.

Slyšet u nás můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

   

Adresa
Korunní 98, Praha 10

Studio // +420 246 046 446
Redakce // +420 246 046 456
Obchod // +420 224 409 386

Praha // 103,7 FM
Tábor // 106,8 FM